Reklamanaplus.pl

Jak wykorzystać potencjał Google?

Wyszukiwarka Google to obecnie lider na polskim rynku wśród wyszukiwarek. Według danych pochodzących ze Statcounter.com ponad 97% zapytań wykonywanych przez użytkowników w Google to zapytania w wyszukiwarce Google. Pozostałe miejsca w rankingu zajmują kolejno Bing z 1.07% udziału, Yahoo z 0.45% udziału i MSN z wartością 0.54%. Bardzo popularna wyszukiwarka pochodząca z Rosji - Yandex - posiada tylko 0.05% udziału w rynku.
Źródło badania:
https://gs.statcounter.com/search-engine-market-share/all/poland

To pokazuje, jak ważną kwestią jest wykorzystanie potencjału w Google i poprawna optymalizacja witryny to kluczowy element na którym powinniśmy się skupić.

Standardowe wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania w Google składają się z wielu elementów. Przede wszystkim są to wyniki organiczne - 10 najlepiej odpowiadających na nasze zapytanie według Google podstron. Zwróćmy uwagę jednak na reklamy, które znajdują się na górze i czasami również na dole. Reklamy te można wykupić z pomocą narzędzia Google Ads.

Google Grafika

Korzystając z poziomego menu na górze możemy wybrać “Grafika” i przeniemy się do graficznych wyników wyszukiwania. W branży mody i dekoracji użytkownicy często korzystają z tej opcji ponieważ mogą od razu wizualnie wybrać interesujące ich produkty czy inspiracje. Dlatego nie zapominajmy o optymalizacji grafik umieszczonych na stronie.

Zakupy

Zakładka “Zakupy” umożliwia nam zapoznanie się z produktami powiązanymi z wyszukiwanym hasłem i dostępnymi w sklepach internetowych. Aby nasze produkty pojawiły się w tej zakładce, musimy dołączyć do usługi Google Merchant Center i dostarczyć plik z feedem produktowym.

Filmy

To kolejna zakładka często wykorzystywana przez użytkowników. Jeśli nagrywasz filmy video i prowadzisz video marketing to chcesz, aby potencjalni widzowie dotarli do Twojej treści. Ponownie do gry wchodzi poprawna optymalizacja. Filmy umieszczane na Twojej stronie internetowej lub wgrywane na platformę Youtube również muszą być zoptymalizowane, aby Google wyświetliło je wysoko na liście.

Komentarze dla tego wpisu są zablokowane.