Reklamanaplus.pl

O co spytać agencję SEO przed nawiązaniem współpracy?

Wybór odpowiedniej agencji SEO to ważne zadanie. Realizacja strategii SEO i oczekiwanie na wyniki, które ewentualnie pojawiają się dopiero po kilku miesiącach wiąże nas z wybraną agencją na dłuższy okres czasu - minimum pół roku. Dopiero po tym czasie będziemy w stanie wyciągnąć wnioski czy wybór naszej agencji był odpowiedni i czy jesteśmy zadowoleni z usługi. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio sprawdzić agencję przed jej wyborem i zadać odpowiednie pytania.

1. Jakie jest wasze podejście do SEO i filozofia pracy?

Dowiesz się dzięki temu czy agencja skupia się np. tylko na optymalizacji technicznej, linkowaniu czy też analizie user expercience. A może wszystko to naraz?

2. Jakie metryki będą definiować sukces działań?

Wzrost zapytań od klientów, wzrost ruchu, wzrost widoczności czy może ilość pozykiwanych linków. Idealnym rozwiązaniem jest monitorowanie sprzedaży lub też zapytań od klientów.

3. Jak szybko będą widoczne wyniki?

Dowiedz się kiedy agencja planuje osiągnąć pierwsze wyniki. Zwróć uwagę na termin. Jeśli agencja sugeruje 12 miesięcy to odpuść sobie jej wybór.

4. Jakie frazy proponują pod Twój biznes?

Frazy to najistotniejsza kwestia. To od ich wypozycjonowania zależy Twój sukces. Sprawdź czy frazy proponowane przez agencję są często wyszukiwane przez klientów. Czasem możesz spotkać się z propozycjami fraz bardzo rzadko wyszukiwanych przez użytkowników, a przez to niskokonkurencyjnych co zagwarantuje szybki efekt agencji ale nie Twojej firmie.

5. Z jakich narzędzi korzystają i jak je wykorzystają w Twojej kampanii?

Daj trochę miejsca, aby agencja pochwaliła się swoim warsztatem pracy. Oprócz wymienienia listy narzędzi, warto byłoby aby agencja wspomniała jak wykorzysta te narzędzia dla Twojego biznesu.

6. Jak wygląda raportowanie działań?

Dowiedz się, co ile i w jakiej formie dostarczane są raporty.

Komentarze dla tego wpisu są zablokowane.