Reklamanaplus.pl

Rodzaje reklam Google Ads - wykorzystaj ich potencjał!

System reklamowy Google Ads cały czas się rozwija i w porównaniu z poprzednimi latami, zdecydowanie rozwinął możliwości reklamowe. Obecnie mamy dostępny szeroki wachlarz typów kampanii, które w dopasowaniu do rodzaju Twojego biznesu mogą przynieść znaczne przychody i zyski.

Dostępne typy kampanii Google Ads w 2020 roku

Reklama w sieci wyszukiwania

Jest to standardowa reklama pojawiająca się w wynikach wyszukiwania, nad wynikami organicznymi. Kierowanie reklamy odbywa się na słowa kluczowe powiązane z Twoją ofertą.

Reklama w sieci reklamowej

Sieć reklamowa Google to tysiące stron w różnej tematyce, na których może się wyświetlać Twoja reklama w postaci banneru. Przy targetowaniu reklamy możesz korzystać z wielu opcji dopasowania: konkretne strony internetowe, strony internetowe o jednej tematyce, strony na których pojawia się dane słowo kluczowe itp.

Reklama produktowa

Od kilku lat w wynikach wyszukiwania pojawiają się produkty dostępne w różnych sklepach. Ten element wyników wyszukiwania nazywa się Product Listing Ads. Aby wyświetlił się tam twój produkt musisz najpierw założyć konto w Google Merchant Center. Następnym krokiem będzie wygenerowanie feedu produktowego ze sklepu i wgranie go do usługi Merchant Center. Dopiero wtedy będziesz mógł stworzyć kampanię reklamową i Twoje produkty pojawią się w wyszukiwarce.

Reklama wideo

Youtube to obecnie druga wyszukiwarka (po Google) pod względem popularności w Polsce. Za pomocą Google Ads możesz stworzyć reklamy wideo, które będą wyświetlać się w serwisie Youtube przed lub w trakcie oglądania filmu przez użytkownika.

Reklama w Gmail

Skrzynka Gmail to obecnie najpopularniejsza skrzynka z której korzystają miliony polaków. Za pomocą Google Ads możesz utworzyć reklamę, która wyświetli się użytkownikom - w trakcie sprawdzania swojej poczty - jako oddzielny mail.

Kampania Smart

Jesteś początkującym użytkownikiem w Google Ads? Nie ma problemu! Skorzystaj z kampanii Smart, która korzysta ze sztucznej inteligencji i nie wymaga znajomości systemu oraz zaawansowanej konfiguracji.

Komentarze dla tego wpisu są zablokowane.